Дружина чиновника з Азербайджану витратила в Херродсі 16 млн фунтів. Від неї зажадали пояснень

55-річна Заміра Хаджиєва, яка втекла з Азербайджану, опинилася у центрі уваги світових ЗМІ

За 10 років від 2006 до 2016 року дружина колишнього голови Міжнародного банку Азербайджану Джахангіра Хаджиєва, засудженого до 15 років тюремного ув’язнення за розтрату, Заміра Хаджиєва витратила в найвідомішому лондонському універмазі Херродс (Harrods) 16 млн фунтів (понад $21 млн). Вона також витратила 22 млн фунтів (понад $29 млн) на нерухомість. Тепер британська влада вимагає від неї довести законність походження цих грошей під загрозою конфіскації майна.

НВ розповідає про першу спробу боротися з корумпованими іноземними чиновниками та відмиванням грошей у Великобританії за допомогою нового закону.

Що відомо про банкіра Хаджиєва та його дружину

Independent пише, що Джахангір Хаджиєв (в інший транслітерації кирилицею Гаджиєв — ред.) очолював державний Міжнародний банк Азербайджану від 2001 по 2015 рік. У березні 2015 року він пішов у відставку. Хаджиєва кілька разів викликали на допит у рамках розслідування видачі банком кредитів, які не були повернуті, а 5 грудня 2015 його заарештували на чотири місяці, повідомляло Радио Азаттык.

Джахангір Хаджиєв відбуває 15-річне ув’язнення в Азербайджані

Щодо Заміри Хаджиєвої теж обрали запобіжний захід у вигляді арешту, але вона перебувала за кордоном, і її оголосили у розшук, писав Кавказский узел.

23 червня 2016 року щодо Хаджиєва і ще семи осіб були висунуті обвинувачення. За даними азербайджанського слідства, за його дорученням були відкриті рахунки на нього, членів його сім’ї і ще низку осіб, на які перераховувалися великі суми грошей. Крім того, оформлялися кредити фізичним особам без дозволу Наглядової ради. В результаті сумарний збиток для Міжнародного банку Азербайджану склав близько $138 млн.

14 жовтня 2016 року Хаджиєва засудили до 15 років позбавлення волі і штрафу у $39 мільйонів. ЗМІ писали, що він так і не визнав себе винним. Його адвокати стверджують, що Хаджиєва переслідує корумпований уряд.

На що витрачала гроші Заміра Хаджиєва

Mail Online пише, що протягом 10 років 55-річна Замира Хаджиєва розраховувалася в Херродс за допомогою 35 кредитних карт, випущених банком її чоловіка. Серед предметів розкоші, які вона придбала в цьому універмазі, ювелірні вироби Cartier вартістю 48 600 фунтів (понад $64 тисячі), три ювелірні вироби Boucheron вартістю 40 тисяч фунтів (майже $53 тисячі), 42 тисячі фунтів ($55,4 тисячі) і 39 тисяч фунтів ($51,5 тисячі). Вона витратила ще 20 тисяч фунтів (близько $26,4 тисячі) на предмети розкоші для чоловіків.

  • Читайте також: Президент голодуючої Венесуели пообідав у розкішному ресторані. Хто ще зі світових лідерів викритий у непомірних витратах

У суді також довели, що іншим разом вона витратила на елітний алкоголь 1800 фунтів за один день, пише The Sun.

Гольфклуб Mill Ride / Фото: Mill Ride golf club

Крім того, через офшорну компанію, зареєстровану на Британських Віргінських островах, кінцевим бенефіціаром якої є Хаджиєва, сім років тому був придбаний будинок у Лондоні неподалік від Херродс вартістю 11,5 млн фунтів (майже $15,2 млн). Крім того, у Хаджиєвих є два виділених відсіки на приватній автостоянці Херродс. А у 2013 році ще одна компанія, що належить Замірі Хаджиєвій, придбала половину елітного гольф-клубу Mill Ride неподалік від Аскоту вартістю 10 млн фунтів (близько $13,2 млн).

Британська влада також дізналася, що Хаджиєва купила літак Gulfstream G550 вартістю $42 млн.

Загроза конфіскації, але не кримінальної справи

Інформацію про власність Хаджиєвої оприлюднило Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великобританії (NCA). Воно подало до суду і домоглося ордера, який зобов’язує Хаджиєву довести законність грошей, на які було придбане її майно. Якщо вона не зможе цього зробити, її майно конфіскують і продадуть. Гроші спочатку стануть власністю Великобританії, питання про те, чи слід їх передати Азербайджану поки що залишається відкритим.

Будинок Хаджиєвої в Лондоні

The National Crime Agency claims Mrs Hajiyeva had used funds raised fraudulently to fund property purchases in the UK. Should UK repatriate 15 million to Azerbaijan?

TIME & TIME AGAIN BRITAIN ???????? HAS A ROTTEN POLICY OF OPENING BANK ACCOUNT FOR DUBIOUS FOREIGN NATIONALS! pic.twitter.com/T7eLD0sZCd

— John George (@DrJohnGeorgeC) 11 жовтня 2018 р

Хаджиєва стала першою людиною у Великобританії, до якої застосували цю процедуру за новим законом, прийнятим у лютому 2018 року. Британську владу тривалий час критикували за те, що багато корумпованих іноземних чиновників купують нерухомість у цій країні.

Якщо Хаджиєва доведе, що майно було придбане законно, справу закриють. Але навіть якщо майно конфіскують, це питання буде не кримінальним, а цивільним провадженням, наголошують її адвокати.

Сама Хаджиєва заявила, що витрачені нею гроші — результат успішних інвестицій її чоловіка.

"Мій чоловік був у 2009 році людиною зі значними коштами. Він був дуже забезпечений, коли ми одружилися у 1997 році, і накопичив капітал і багатство від початку 1990-х років. Що стосується купівлі нерухомості, за це відповів чоловік. Я не знала про жоден із платежів, зроблених для купівлі нерухомості, нашого сімейного будинку, їх джерело або будь-які інші деталі", — сказано в її заяві суду.

Хаджиєва домагалася, щоб її справу розглядали непублічно, але 9 жовтня їй у цьому відмовили і її ім’я потрапило у ЗМІ.

НВ

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/druzhina-chinovnika-z-azerbajdzhanu-vitratila-v-kherrodsa-16-mln-vid-neji-vimahali-pojasnen-2500044.html”

Сайт продается!

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Новости

Экономика

Теги